top of page
Projekt bez tytułu (1).png

Polityka cyfrowa

Poniżej znajdziesz moje stanowisko na temat wykorzystywania technologii i mediów społecznościowych, które mogą mieć wpływ na relację terapeutyczną. Proszę zapoznaj się z moją polityką cyfrową przed rozpoczęciem terapii. Ważne jest abyś miał(a) świadomość, że znaczna część mojego życia zawodowego odbywa się w mediach społecznościowych. Facebook i Instagram umożliwiają mi dotarcie do szerokiego grona odbiorców, którym mogę przekazać wiedzę psychologiczną, która mam nadzieję może być przydatna w ich życiu. Zobowiązuję się do zachowania ostrożności i poufności wobec moich klientów w procesie terapeutycznym. Moja praca online, mimo że jest związana z psychoterapią, jest całkowicie oddzielona od mojej pracy klinicznej.              

Email

Obecnie nie używam programu do szyfrowania poczty e-mail, z tego powodu proszę o rozważność jakie treści zawierasz w e-mailach do mnie. Sprawdzam wiadomości tylko w godzinach pracy. Staram się odpisywać na wszystkie e-maile 24 godziny od ich otwarcia. Email nigdy nie powinien być używany w sytuacjach kryzysowych.     

Wiadomości sms

Możesz skontaktować się ze mną za pomocą wiadomości tekstowej, aby powiadomić mnie, że spóźnisz się na sesję. Jednak ze względu na brak kontekstu wiadomości sms, nie jest ona najlepszą formą komunikacji ze mną. Dlatego w ważnych sprawach proszę zadzwoń i zostaw wiadomość głosową. 

Terapia online

Rozpoczynając psychoterapię online, oboje zgadzamy się nie nagrywać sesji. Ważne jest również, aby mieć pewność, że miejsce, z którego prowadzisz naszą rozmowę jest bezpieczne i prywatne. Korzystam z wideokonferencji przy użyciu platformy zoom, które są w pełni zaszyfrowane. Przed każdą sesją otrzymasz e-mail z linkiem do naszego spotkania.            

Media społecznościowe       

Mimo mojej obecności w sieci wolałabym, aby nasza relacja w razie możliwości ograniczała się do pracy terapeutycznej w gabinecie, dlatego świadomie nie kontaktuje się z klientami przy użyciu mediów społecznościowych. Oczywiście to czy śledzisz moje konto na Facebooku czy Instagramie, zależy tylko i wyłącznie od twojego uznania, mimo to sugerowałabym, aby tego nie robić, ze względu na poufność i zachowanie naszej relacji terapeutycznej.        

Google

Uważam, że najlepiej jest unikać informacji o Tobie, które nie pochodzą bezpośrednio od Ciebie, dlatego w ogólnej praktyce nie googluję moich klientów. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że klienci będą często googlować przyszłych terapeutów w ramach procesu wyboru jednego z nich. Jeśli zrobiłeś(aś) tak ze mną i wywołało to jakieś pytania, chętnie na nie odpowiem.       

Typing on the Computer

Zasada poufności

Psychoanalityk, podobnie jak lekarz zobowiązany jest do zachowania tajemnicy zawodowej. Wszystkie informacje dotyczące terapii i klienta są całkowicie poufne. Tajemnica zawodowa nie obowiązuje w przypadku, gdy poważnie zagrożone jest zdrowie i życie klienta lub innych osób lub tak stanowi prawo.    

bottom of page